Dan državnosti u Dubravi 30052022

Čast nam je i zadovoljstvo pozvati Vas na obilježavanje Dana državnosti, 30. svibnja 2022. u 10:00 sati kod spomenika u Parku dubravskih branitelja.
Nakon odavanja počasti polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća poginulima koji su svoj život položili na oltar hrvatske domovine, nastavit ćemo s prigodnim kulturno - umjetničkim programom KUD-a Valentinovo i KUD-a Dubrava.
Radujemo se Vašem dolasku. Dobrodošli!

PREPORUČUJEMO VIDEO ZAPIS: https://www.youtube.com/watch?v=0tNWpceKR-E

Emisija: MOJ KVART DUBRAVA

Fotograf i snimatelj: Mladen Cetinja

KUD VALENTINOVO 30. obljetnica 106. brigade HVO Orašje

Središnja proslava obilježavanja 30. obljetnice ustrojavanja 106. brigade HVO-a Orašje započela je polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća u „Polju“ Vidovice kod spomen-obilježja poginulim braniteljima iz RH. U suradnji s Veteranima 145. brigade HV Dubrava I članovi KUD-a Valentinovo obilježili su obljetnicu s plesom i pjesmom.

U crkvi Bl. Alojzija Stepinca služena misa za sve poginule, nestale i preminule branitelje, nakon koje je uslijedio mimohod  počasnog postroja pripadnika 106. HVO brigade Orašje, od crkve do središnjeg spomen-obilježja u Orašju.

Počast poginulim pripadnicima 106. brigade polaganjem vijenca i paljenjem svijeće odao je potpredsjednik Vlade i ministar hrvatskih branitelja Tomo Medved sa suradnicima Ivicom Akmadžom i Brankom Cindrićem, predsjednik Hrvatskog narodno sabora BiH Dragan Čović te brojna izaslanstva koja su odala počast 271 poginulom pripadniku ove legendarne brigade.

2 KUD VALENTINOVO 30. obljetnica 106. brigade HVO Orašje

3 KUD VALENTINOVO 30. obljetnica 106. brigade HVO Orašje

Orašje Nada za portal

Cecelja Barica Makedonija

IN MEMORIAM

BARICA CECELJA

(28. 1. 1940. - 21. 2. 2022.)

Draga Barice,

opraštamo se od Tebe ali ostat ćeš u našem sjećanju. Bila si osnivač KUD-a "Valentinovo", koje djeluje još i danas. Vodila si ga kao predsjednica punih deset godina. Uložila si puno truda i žrtvovala se da bi KUD napredovao.

Hvala ti na tome!

Počivala u miru!

Iskrena sućut obitelji u ime svih članova obitelji KUD-a "Valentinovo".

Ljubica Orač, predsjednica KUD-a "Valentinovo"

SAHRANA: u petak 25. veljače 2022. godine na Miroševac groblju u 10:50 sati.

SPOMENAR

Barica Cecelja i Milan Bandić 2008 novi prostor zdravica